Yaş gruplarına göre günlük cilt bakım kremleri

Cilt tipiniz ne olursa olsun (yağlı, karma veya kuru), farklı bütçelere, kişisel ihtiyaçlara ve yaş gruplarına uygun çok çeşitli kremler bulabilirsiniz. Neye ihtiyacınız olduğunu ve cildinizin sorununu tam olarak bilerek doğru kremleri kullanmalıyız.

30 Yaş

Sorun

Cilt parlaklığını kaybeder ve ilk ince çizgiler ortaya çıkmaya başlar; gözlerin etrafındaki kaz ayakları, kaşlar arasındaki çizgiler… Bunlar az da olsa belirtileri vardır. Burun etrafında damarlar görünmeye başlar. Hamileyseniz alın, çene ve ağız etrafında kahverengi lekeler da ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Çözüm

Seramid olarak bilinen ve üst deride bulunan doğal lipitler veya doğal yağlar (argan ağacı veya gece sefası gibi) içeren kremlerle cildinizi derinlemesine nemlendirin.

Anti-enflamatuar özelliği olan C vitamini bazlı kremler kullanarak cildinizi stres ve dış etkenlere karşı (kirlilik ve sigara dumanı gibi) koruyun.

Yüksek UV koruma faktörlü kremler ve A vitamini veya pigmentasyonu engellemeye yardımcı bir molekül olan hidrokinon içeren kremler kullanarak kahverengi lekelerin (hamilelik ve güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan) ortaya çıkmasını engelleyin.

40- 50 Yaş

Sorun

İyi bir gece uykusundan sonra bile yorgun görünebilirsiniz. Cildiniz kurumaya başlar, kırışıklıklar derinleşir, cilt renginiz donuklaşır, yanaklarınız eskisi gibi gergin görünmez ve yüz hatlarınız gevşemeye başlar.

Çözüm

Kırışık olan bölgelere yoğunlaşarak bu bölgeleri onarmaya çalışın. C ve E vitaminleri ve retinol veya şu anda çok popüler olan koenzim Q10 içeren yaşlanmayı geciktirici nemlendirici kremleri tercih edin. Eğer doğal yolları tercih ediyorsanız örneğin,yeşil çay veya üzüm çekirdeği özü bakımından zengin ürünler kullanmak cildinizi onarmayı sağlayacaktır.

50- 60 Yaş

Sorun

Bu yaşlar menopoza başlama dönemi olduğu için cilt incelir ve daha kaba bir görünüme bürünür. Yanaklar ve çenede sarkma başlar, kırışıklıklar hiç olmadığı kadar belirginleşir. Burunda ve alında yaşa bağlı lekeler ortaya çıkar.

Çözüm

Cildinizde sorunlar fazlalaştığı için İkisi bir arada formülleri ve yoğunlaştırılmış kremleri tercih etmelisiniz.Hiyalüronik asit ve matrikin-bazlı bir krem kullanarak kırışıklıkları doldurun ve dolgunlaştırınPeptid krem kullanarak cildi besleyin ve yumuşatınAlfa hidroksi asitler (glikolik asit) kullanarak pigmentasyon işaretlerini azaltın

Cildin daha yumuşak ve daha genç görünmesini sağlayan, ayrıca parlaklığı yansıtan maddeler içeren bir kremle bu süreci tamamlayın.

Kaynak: herhaberi.com

Bir cevap yazın