Taha’ya Coşkulu Karşılama

Taha’ya Coşkulu Karşılama

Sırbistan’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda üçüncü kez dünya şampiyonu olan milli atlet Taha AKGÜL, memleketi Sivas’ta taraftarlar tarafından sıcak bir şekilde karşılandı.

Sırbistan’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda şampiyon olarak altın madalya kazanan milli güreşçi Taha AKGÜL, memleketi Sivas’a geldi. Milli güreşçiler, kentin girişinde Bölge Ulaşım Ofisi önünde davul, korno ve coşkuyla karşılandı.

Belgrad’da düzenlenen 125 kilo serbest stil finalinde Moğol rakibi Lkhagvagerel Munkhtur’u 6-2 mağlup ederek üçüncü dünya şampiyonluğunu kazanan Taha Akgül, basına yaptığı açıklamada, “Dünya Şampiyonası’ndan sonra ilk kez memleketime geldim. Değiştirdik. Bu bir gelenek haline geldi bu yıl 9. Avrupa Şampiyonası ve 3. Dünya Şampiyonası’nı kazandım. Dünya şampiyonluğunu getireli 7 yıl oldu.7 yıl sonra dünya şampiyonluğunu ve altın kemerini Türkiye’ye getirmenin onurunu yaşıyorum.

Sivas’ta Doğdum!

Sivas’ta doğup büyüdüm Sivas’ın benim için yeri ayrı. Sivas’ın yapacak çok işi var. Ben bir güreş merkezinde büyüdüm yüzden burayı hiç unutamam. Öğretmenim kardeşim, ailem, her şeyim burada. Buraya geldiğimde ev işi yapıyorum. Çevremi ve okuduğum okulu ziyaret etmek beni mutlu ediyor. Tüm hemşerilerime, basına ve il Gençlik Spor Bürosu’na teşekkür ederim. Etkinliği düzenlediler ve bugün buraya geldiler ve beni yalnız bırakmadılar.”

Akgül, dünya şampiyonluğu beklemeyenlerin hayal kırıklığına uğradığını belirterek, “2024’te olimpiyatlar var. Bu yıl memleketime Avrupa ve dünya şampiyonu olarak geldim ve belki bazıları beklemiyordu. Dünya şampiyonu oldum ve onları şaşkınlığa uğrattım. Altın madalyayı aldım. İyi öğrendim ve inandım. Bu yıl gerçekten çok çalıştım. Bazı sıkıntılar yaşadım. Onlarla daha çok çalıştım. Bu hayranlara sahip olmak beni olimpiyat şampiyonu yapacak. Buna inanıyorum. Bana olimpiyat şampiyonu olmam için ilham veriyorlar. Onlar sayesinde daha da çok çalışıyorum. Umarım olimpiyat şampiyonu olabilir ve bizi sevenlere hediye edebiliriz ve 84 milyon insanımızla birlikte kutlayacağız” dedi. Cloudbet giriş

Bir cevap yazın