Sarkık Kollarınıza Veda Edin

Sarkık Kollarınıza Veda Edin

Kolları sıkılaştırma ve kötü görüntüden kurtulabilmek için her hafta düzenli olarak yapabileceğiniz egzersizler bulunuyor. Haftada üç gün bile olsa fitness antrenmanınıza eğleyeceğiniz dambıllar ile yapacağınız kollar bulunmuyor. Sarkık kolların önüne geçebilmek için evinizde bile yapabileceğiniz en etkili 5 adet egzersiz bulunuyor.

  • Triceps Dips

Evde çalışıyorsanız, kollarınızı bir sandalyeye veya banka koyarak, ayaklarınızı altına da bir tabure koyarak yükseltin. Kollarınızı arkanıza koyun ve koyduğunuz eşyayı kavrayarak başlangıç ​​pozisyonunuzu alın. Başlangıç ​​pozisyonundan kendinizi yavaşça aşağıyı doğru indirin. Vücudunuzu dik tutun ve dirseklerinizi yanlarınıza yakın tutun.

Vücudunuzu sadece triseps ile indirmeye konsantre olun ve dirseklerinizin mutlaka 90 derecelik bir açıda olduğundan emin olun.

  • Push-Ups

Ellerinizin avuç içlerini aşağı bakacak şekilde, omuz genişliğinde açık ve kollarınızı hafifçe bükerek yere koyun. Ayaklarınızı bir arada tutun ve ağırlığınızı ellerinizde ve ayak parmaklarınızda hissedin. Göğsünüz neredeyse yere değene kadar kendinizi indirin. Bunu yaparken mutlaka nefes almayı unutmayın. Nefesinizi verin ve vücudunuzu ilk pozisyona geri itin.

  • Tricep Kickbacks

Her elinize de uygun ağırlıkta birer dambıl alın. Ayakta dururken dizlerinizi hafifçe bükün, sırtınızı düz tutun ve hafifçe öne doğru eğilin. Vücudunuz neredeyse yere paralel şekilde olmalıdır. Önkolunuzla üst kolunuz arasında 90 derecelik bir açı olacak şekilde başınızı dik ve kollarınızı yanlarınıza yakın tutun. Kollarınızı geriye doğru uzatırken, omuzlarınızı yanlarınızda kilitli şekilde tutmalısınız. Sadece triseps kaslarınızın kasılmasına odaklanın ve her seferinde pozisyon içinde iki saniye tutun. Ardından kollarınızı sallamadan başlangıç ​​pozisyonuna geri getirin.

  • Tricep Extensions

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak ayakta durun. Daha iyi kavrayabilmek için başparmaklarınız etrafına sarılmış olarak iki elinizle bir dambılı tutun. Ağırlığı başınızın arkasında tutulmalı ve avuçlarınız tavana bakmalıdır. Üst kollarınız başınıza yakın olarak, ağırlık sırtınızın üst kısmına değene kadar üst kollarınızı indirin. Dirseklerinizi hareket ettirmeyin. Onları kulaklarınıza yakın tutun. Kollarınızı başınızın üzerinde tamamen uzatarak dambılı yukarı kaldırmak için trisepslerinizi kullanın. Bunu yaparken nefes vermeyi unutmayın.

Nefes, spor yaptığınız anlarda oldukça büyük önem taşır. Hareketi doğru yapabildiğinizden emin olabilmek için Burak Kulaksız eğitmeninden yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın