Sağlıklı Bir Yaşam İçin Sigaradan Uzaklaşın!

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Sigaradan Uzaklaşın!

Hayatımızda oldukça fazla yer eden alışkanlıklardan biri de sigaradır. Sigara tütünden yapılan ve ateş ile yakılıp dumanı içe çekilen bir alışkanlıktır. Sigara kişi de bağımlılık yapar ve bırakması da oldukça güç bir eylemdir. Son zamanlar da oldukça fazla küçük yaşlara düşen sigara kullanımını bıraktırma yönünde çok fazla çalışma yapılmıştır.

Bıraktırma işlemi o kadar kolay olmadığı gibi tek başına üstesinden gelecek bir durum da değildir. Sigara bıraktırmak için kullanılan yöntemler çare vermezse de en azından zehrini azaltmak ya da yavaş yavaş bırakmak için geliştirilmiş ürünler vardır. Bunlardan IQOS ve jull pod örnek olarak gösterebiliriz.

Sigara Bırakma Yöntemleri Nelerdir?

Sigara kullanan kişiler için psikoloji çok farklı anlamlarda ve işlevler de olmaktadır. Sigara kullanan kişiler bağımlı oldukları için sigarasız bir hayat düşünmek istemezler. Sigara kullanan kişiler kendilerini sigaraya mecbur hissederler. Özellikle üzüldükleri an ya da kendilerini psikolojik açıdan kötü hissettikleri an anında sigara da rahatlama ararlar ve kendilerini rahatlattıklarını düşünürler. Bu yüzden de insan psikolojisine etki ettiği için bırakılması son derece zor olabiliyor. İlk önce sigarayı yenmekle beraber psikolojik danışmanlıkta tedavi görülmesi en iyi formül olarak karşımıza çıkıyor.

Sigarayı Bırakmak İçin Ne Yapılabilir?

Sigarayı bırakmak için yapılacak birçok yöntem vardır. Bunları değerlendirmeden önce sigarayı gerçekten bırakmak istiyor muyuz bunu araştırmalıyız. Daha sonra ise sigara bırakma ve danışma hatlarına başvurarak onlardan yardım alabiliriz. Bunlardan ziya de ise doktora giderek ya da Yeşilay ekibi ile görüşme yaparak farklı yollardan sigarayı bırakabiliriz. Sigarayı bırakmak sağlığınız için oldukça önemlidir. Elektronik sigara firmalarından olan Juul pod ve IQOS şirketlerinin ürettiği sigaralar ile de bu kötü alışkanlıktan kurtulabilirsiniz.

Sağlığınızı korumak ve sağlıklı bir yaşam için hayatınızdan sigaranın çıkması gerekmektedir ve bu yüzden oldukça zor olsa da sigaraya veda etmeliyiz. Bu hemen olmasa da zamanla ve sabır ile başarıya ulaşacaktır. Bu düşünce de ve kesin kararlı olan herkes için sigarayı bırakamam gibi bir düşünce olması söz konusu bile değildir. Sigarayı bırakmak için Biraktim.com adresini ziyaret ederek sitemizden yardım ve destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın