Oliympiakos Basketbol Kulübü Başarılarıyla Gurur Duyuyor

Oliympiakos Basketbol Kulübü Başarılarıyla Gurur Duyuyor

Olympiakos Basketbol Kulübü dünyanın en başarılı takımlarından biridir. 1931 ‘de kurulan Olympiakos, 40’ tan fazla lig şampiyonluğu ve 8 Avrupa şampiyonluğu kazanarak onları şimdiye kadarki en başarılı Yunanistan merkezli takım haline getirdi. Ev oyunlarını “Korsanların Kalesi” lakaplı Barış ve Dostluk Stadyumu’nda oynayan Olympiakos, ortaya çıkan yetenekleri beslemek için güçlü bir gençlik programı yürütüyor ve aynı zamanda sadık hayranları için mükemmel olanaklar sunuyor. Deneme bonusu

2012 yılında Olympiakos, EuroLeague şampiyonluğunu kazandı ve bunu yapan tek Yunan kulübü oldu. Aynı yıl, takım Yunanistan Basketbol Ligi’nde Panathinaikos ve AEK’in ardından üçüncü oldu. Olympiakos ayrıca 2013 yılında FIBA Kıtalararası Kupası’nda ikinci oldu. O zamandan beri Olympiakos, uluslararası basketbol müsabakalarında çok başarılı oldu ve EuroLeague’de rekabetçi kaldı. 2018 -19 sezonunda, takım Euroleague Final Four’u yaptı, ancak Yarı Finallerde elendi. Tüm zamanların en başarılı Yunan basketbol kulübü olan Olympiakos, Yunanistan’ın en başarılı takımı haline gelerek çok sayıda Yunan şampiyonluğu kazandı. Son yıllarda ekip, Yunanistan Kupası ve Yunanistan Süper Kupası’nda da başarı elde etti.

Geçtiğimiz birkaç sezon boyunca Olympiakos, Vassilis Spanoulis, Georgios Printezis ve Kostas Papanikolaou gibi Yunan Milli Takımının en iyi oyuncularından bazılarını ağırladı. Dahası, kulüp sıklıkla Josh Childress, Nikos Zisis, Kyle Hines ve Pat Burke gibi NBA yeteneklerine sahipti. Zengin bir geçmişi ve parlak bir geleceği olan Olympiakos Basketbol Kulübü, şüphesiz Avrupa basketbolunun önde gelen takımlarından biridir.

Bir cevap yazın