Nurkan Aydoğan Dijital Bankacılığın Avantajları

Nurkan Aydoğan Dijital Bankacılığın Avantajlarından Bahsetti

Teknolojinin her alanı etkilediği gibi bankacılık sektörünü de etkisi altına aldığı bilinen bir gerçek oluyor. Hal böyle olunca artık bankacılık hizmetlerini de cebimizde taşıyacak durumu gelmiş bulunuyoruz. Bu endüstride uzunca yıllar emek vermiş ve farklı alanlarda çalışmalar göstererek kendini devamlı olarak geliştirmiş olan Nurkan Aydoğan, dijital bankacılığın avantajlarından şu şekilde bahsediyor;

“Daha çok cep telefonlarından erişim sağladığımız için bir diğer ismi mobil bankacılık olan bu sistemin kişilere sunduğu en önemli avantaj hızlı erişim imkânı olarak karşımıza çıkıyor. Gün içerisinde isteyen herkes dijital bankacılığın sağladığı arayüzler sayesinde rahatça işlemlerini halledebiliyor. Bu da çağımızın en önemli olgularından bir tanesi haline gelmiş olan zamanı iyi yönetmeye olanak sağlıyor. Bir diğeri ise hesap geçmişi özetler ile defter kalem tutmanıza ya da bankanıza uğramanıza gerek bırakmaması oluyor.”

Nurkan Aydoğan, dijital bankacılığın bildirim özellikler ile insanların bankacılık faaliyetlerinden ve hesaplarında gerçekleşen hareketlerden daha sıklıkla haberdar olmasını sağladığını belirterek konuşmasına şu şekilde devam ediyor;

“Mobil bankacılık anında işlem özelliği sağlaması ile hem müşterilerin hem de bankaların yükünü hafifletiyor. Günün bütün saatlerinde hizmet veren bu alan sayesinde para transferi ve diğer işlemlerin fiziki bankacılık gibi sadece çalışma saatleri içinde değil akşam ya da gece yapılmasını da mümkün kılıyor. Ayrıca tüm bankaların hafta sonları kapalı olması da bu zaman diliminde olan işlerin sonraya bırakılmasına neden olduğu için mobil bankacılık burada da üstünlük yakalıyor.”

Nurkan Aydoğan, dijital bankacılığın bu özellikler ile banka şubelerinde sıra bekleme durumunu ortadan kaldıran bir uygulama olduğunu vurguluyor. Ayrıca artık birçok banka sisteminin güvenlik konusunda müşterilerine üstün bir bankacılık hizmeti sunduğunu ve iki adımlı doğrulamalar ile de bunu daha kolay bir hale dönüştürdüğünü ekliyor. Paylaştıkları ve anlattıklarıyla bankacılık sektörüne ışık tutan Nurkan Aydoğan, bu alanın daha da gelişeceğini konuşmalarına ilave ederek pandemi döneminin de evden çalışan kişi sayısını arttırdığı için dijital bankacılık üzerinde olumlu bir etki yarattığını da ifade ediyor.

Bir cevap yazın