Haydarpaşa Sukulent Çiçek Hizmeti

Haydarpaşa Sukulent Çiçek Hizmeti

Kaktüs ailesine bağlı bulunan sukulent, kaktüslerden farklı bir yapıya sahiptir. Dikensi, içi sulu ve etli yaprak yapısına sahiptir. Sıcak iklimlerin çiçeği sukulent sıcağa ve susuzluğa karşı dirençlidir. Estetik bir dış görünüşe sahip olan sukulent bulunduğu alanda şık bir görünüm yaratacaktır. Sukulent çiçek hizmetimize https://www.kalitecicek.com/bolge/haydarpasa adresinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Haydarpaşa sukulent çiçek hizmeti ile sıcak ortamların mimarı olacak sukulentlere ulaşabilirsiniz.

Sukulent Çiçek Bakımı

Susuzluğa dayanıklı olan sukulent bitkisine çok su verildiğinde yapraklarında buruşma ve köklerinde çürüme meydana gelmektedir. Kış aylarında, yaz aylarına göre daha az su verilmelidir. Toprak cinsine göre uzun dönemli sulama ya da fısfıs sprey yardımıyla sulama gerçekleştirilmelidir. Bitkiniz doğrudan doğruya güneş gören bir alana bırakılmamalıdır.

Aksi halde yapraklarda lekelenme ve sararmalarla karşılaşabilirsiniz. Doğrudan güneş almayan, havadar mekanlarda bitkinizi kolaylıkla büyütebilirsiniz. Bitki yetiştirmenin en önemli noktalarından biri de saksı seçimidir. Çok dar olmayan, bitkinin köklerine ve yapraklarına zarar vermeyecek ve çok da geniş olmayan saksılar seçmelisiniz.

Sukulent Çiçek Kullanım Alanı

Sukulentlerin küçük yapraklısından sarmaşık yapılısına kadar birçok çeşidi mevcuttur. Mini sukulentler çalışma odanıza, ofisinize harika bir şıklık yaratabilirken, sarmaşık yapılı sukulentlerle oturduğunuz alanda sıcak ve doğal bir ortam yaratabilirsiniz. Birçok çeşidi bulunan sukulentler bakım kolaylığı ve şık görünümü ile başlıca tercih edilebilirlik sebebidir.

Gerek özel günlerde hediyelik gerek yaşam alanınızda aksesuar olarak kullanılan sukulentler ağaç ve beton saksılarda, hasır kumaşlarla kaplanarak, teraryumlarda aranjmanı yapılabilir. Sadece yeşil rengiyle kalmayıp rengarenk çiçek açan sukulentler de mevcuttur. Şık görünümüyle beraber estetik yapısıyla sukulentler kolay bakımı ve uzun kalıcılığı ile gün boyu enerjinizi de koruyacaktır.

Haydarpaşa sukulent çiçek hizmetimize ulaşmak kendiniz ve sevdiklerinizi mutlu etmek için web sitemiz üzerinden kolaylıkla siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın