Havuz Yapımı Nasıl Olmalıdır?

Evine veya istediği başka bir yapıya havuz yaptırmayı düşünen kişiler özellikle havuz nasıl yapılır diye soruyorlar. Ancak bu merak edilen bir soru olsa da havuz yapımı ustalık ve profesyonellik gerektiren bir hizmettir. Bu nedenle hayallerinizdeki yüzme havuzuna sahip olurken kalitesini de garanti altına almak için profesyonel yüzme havuzu üreten firmalardan hizmet almaya özen göstermelisiniz. Çilek Havuz tecrübeli ekibi sayesinde sizlere bu konuda yardımcı olacak. Web sitemiz üzerinden çeşitli bilgiye ulaşabilir, aynı zamanda iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak da sorularınızı iletebilirsiniz.

Yüzme havuzunun inşaatı, betonarme bir iskeletin inşası ile başlar. Ardından havuzda izolasyon işinin bittiği, ardından cam mozaik ve mekanik tesisatın yapımı ile devam ediyor. Kaliteli ve profesyonel bir yüzme havuzu inşaatına başlamadan önce, yetenekli ustalar, havuzun yapılacağı alanda da bir fizibilite çalışması yapacaktır. Fizibiliteden sonra kaba inşaata ve şap döşemeye devam edilir. Tüm bu adımlar doğru bir şekilde tamamlandığında sızıntı, çatlak gibi istenmeyen durumlar olmayacaktır. Bu nedenle yukarıda da belirttiğimiz gibi hizmetlerin yetkin kişiler ve firmalar tarafından verilmesi gerekmektedir. Havuz yapımı, sauna yapımı, buhar odası yapımı, Türk hamamı yapımı, süs havuzu yapımı, prefabrik havuz yapımı, termal havuz yapımı, kar odası yapımı, tuz odası yapımı gibi birbirinden farklı inşa işlemi için Çilek Havuz kalitesinden faydalanabilirsiniz. Havuz yapımı hizmeti ve diğer tüm hizmetlerimiz hakkında bilgi ve fiyat almak için bizleri arayabilirsiniz.

Hayallerinizdeki Havuz

Havuz Yapımı Nasıl Olmalıdır?

Hayallerinizdeki yüzme havuzunu sizin için özel olarak yaratıyoruz. Uzman bir ekipten oluşan firmamız, açık ve kapalı alan mühendisliğine yönelik havuz imalat hizmetleri ile müşteri memnuniyeti projeleri yürütmektedir. Havuzun yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi çok önemlidir. Yüzme havuzlarının üretiminde sizler için tüm iklim koşullarına ve hava olaylarına dayanabilecek malzemeler kullanıyoruz. Ayrıca kullandığımız tüm malzemeler uluslararası kalite standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Yüzme havuzu yapımı profesyonellik ve tecrübe gerektirdiğinden tüm havuz projelerinizde güçlü bir referansla yer alıyoruz. Firmamız yüzme havuzu filtrasyonundan yüzme havuzu dezenfeksiyon sistemlerine kadar birçok konuda araştırma yapmaktadır. Biz ve ekibimiz kısa sürede ihtiyacınız olan yüzme havuzunu tamamlayıp size teslim edeceğiz.

Yüzme havuzu yaz veya kış aylarında en popüler yüzme alanlarından biri olarak insanların ilgisini çekmiştir. Özel havuz olduğu için otel veya resort havuzunda da yüzmeyi tercih edebilirsiniz. Ancak villanızda, evinizde veya başka herhangi bir binanızda havuz yapımı ile ilgili profesyonel hizmet almak istiyorsanız doğru yere geldiğinizden emin olabilirsiniz. Havuz çeşitleri birbirinden farklıdır. Her yüzme havuzu farklı şekilde inşa edildiğinden kesinlikle mesleki bilgi ve detaylı deneyim gerekmektedir. Sizlere uzun yıllardır havuz inşaatı hizmeti verdiğimiz için ekibimizin gücünden emin olabilirsiniz. Hayalinizdeki mimari yüzme havuzunu ve diğer tüm yüzme havuzlarını inşa etmek için hemen hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Havuz Yapımında Kullanılan Malzemeler

Yüzme havuzunu inşa etmek için gereken malzemeler inşaatta kullanılanlara benzer. Beton bir gölet yapmak istiyorsanız kazı alanından başlayabilirsiniz. Toprak kazılır, sahadan alınır veya mülk üzerinde kullanılır. Beton havuzlar çelik donatı gerektirir. Betonun basınç dayanımı çok yüksektir, yani ezme kuvvetine karşı koyabilir. Bununla birlikte, çekme mukavemeti nispeten düşüktür, bu da doğal olarak bükülemeyeceği anlamına gelir. Yüzme havuzları gibi beton yapılara çelik eklenmesi, yapının çevresindeki ortamın esnekliğini ve hareketliliğini artırabilir. İnşaat demiri olarak da adlandırılan çelik,  kafesleri birbirine bağlanır ve sonunda beton kabuğun içine yerleştirilir. Bu sağlam bir ağ oluşturacaktır.

Havuz Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Havuzda ne kadar çok vakit geçirilirse havuzun temizlenmesi o kadar zorlaşır. Havuz düzenli olarak temizlenmezse havuzda kirlilik, bulanıklık ve yosun gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Bu sorunlardan dolayı cilt ve göz hassasiyeti, bikini ve mayo renk değişiklikleri görülebilir. Yüzme havuzunun keyfini çıkarırken hiç kimse böyle bir sorunla karşılaşmak istemez, bu yüzden mutlaka haftada birkaç saat yüzme havuzunu temizlemek için vakit ayırmak gerekir. Ayrıca bu temizlik işi düzenli bir şekilde yapılmalı ve ara verilmemelidir.

Havuz Yapımı Nasıl Olmalıdır?

Su ne kadar temiz olursa, havuz o kadar temiz olur. Suda bulanıklık veya yosun varsa olası sağlık problemlerini önlemek için bu havuz kullanılmamalı ve temizlenmelidir. Öncelikle havuza giren malzemeyi dışarıdan çıkarabilirsiniz. Yapraklar ve dallar rüzgârla havuza savrulacaktır. Yüzerken bu dallarla karşılaşmak hoş değildir. Bu nedenle yaprak havuzunu temizlemek için öncelikle özel saplı bir yaprak süpürücü, havuz fırçası veya elektrikli süpürge kullanmalısınız. Yüzme havuzu yapınız sürekli kir biriktiriyorsa ve temizlenmesi kolay değilse, yüksek kaliteli temizlik malzemelerinde çözüm bulabilirsiniz. Yüksek kaliteli temizlik malzemeleri bu kirleri daha kolay temizleyebilir, böylece enerji ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Havuzun daha fazla kirlenmesini önlemek için bir havuz filtresi kullanılmalıdır. Bu filtrenin boyutu, yüzme havuzunun boyutuna ve yüzme havuzunu kaç kişinin kullanacağına göre seçilmelidir.

Havuz Temizliği İçin Gerekenler

Yüzme havuzunun yüzme amaçlı veya dekoratif amaçlı kullanılması fark etmez. Her iki durumda da, yüzme havuzu temizlik malzemelerine ihtiyacınız var. Çünkü zamanla havuzda ve suda çeşitli mikroorganizmalar çoğalmaya başlar. Bu organizmaların çoğu insan sağlığına tehdit oluşturan türlere aittir. Bu nedenle havuzun temizliğinin sağlanması çok önemlidir. Ancak havuz temizliğinin düzgün bir şekilde yapılabilmesi için bazı kimyasallara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kimyasallar önemli havuz temizlik malzemelerinden biridir. Elbette kimyasal temizlik ürünleri tek başına havuzu temizlemek için yeterli değildir.

Havuzun her zaman sıhhi ve temiz görünümünü korumak için çeşitli temizlik malzemeleri kullanmak önemlidir. Çünkü sadece havuz temizleme kimyasalları kullanmak havuzu maksimum ölçüde temizleyemez. Örneğin, havuza düşen yaprak veya çöpleri tek başına havuz kimyasallarını atmak için kullanamazsınız. Bunun için tasarlanmış çeşitli havuz temizleme malzemeleri kullanmanız gerekir.

Havuz Yapım Fiyatları

Havuz yapımında fiyatlar, istenilen havuza göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genel maliyetler dışında havuzda yapılacak detaylar ve süslemeler fiyatlarda farklılık sağlayan konulardır. Aynı zamanda genişlik, derinlik, kullanılacak malzemeler de fiyatlara etki edebilmektedir. En sağlıklı fiyatlandırma için Çilek Havuz ile iletişime geçebilirsiniz. Havuz yapımından, tuz odası yapımına kadar çeşitli hizmetlerimiz için Çilek Havuz kalitesinden faydalanabilirsiniz

Bir cevap yazın