Hasan Kartal: Sumudica’nın geçmiş başarıları bizi yanılttı

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, “Sumudica’nın geçmişteki başarıları bizi yanılttı.” itirafında bulundu. Hasan Kartal: Sumudica'nın geçmiş başarıları bizi yanılttı

Süper Lig’de deplasmanda Galatasaray’ı 4-3 yenerek Bülent Uygun yönetiminde çıktığı iki maçta 6 puan toplayan Rizespor’da kulüp başkanı Hasan Kartal, yeni teknik direktör ile uyum yakaladıklarını ve futbolcuların öz güven kazandığını söyledi.

Marius Sumudica konusunda itiraflarda bulunan Hasan Kartal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bülent Uygun’un göreve gelmesi ile camia olarak kenetlendiklerini, yönetim ve şehrin bütünleştiğini belirtti.

Hasan Kartal: Sumudica nın geçmiş başarıları bizi yanılttı #1

“ŞAMPİYONLUĞUN EN GÜÇLÜ ADAYLARINDAN GALATASARAY’I YENDİK”

Bülent Uygun’un oyuncuların içindeki mücadele azmini yeniden ortaya çıkardığını vurgulayan Kartal, “İlk maçımızda Hatayspor’u kendi sahamızda yenmeyi başardık. Ardından şampiyonluğun en güçlü adaylarından Galatasaray’ı deplasmanda 4-3 yendik. İki maçta aldığımız 6 puan alt sıralardan uzaklaşarak rahat nefes almamızı sağladı.” dedi.

“SUMUDİCA YANLIŞ BİR TERCİHTİ”

Kartal, bu sezon çok hoca değişikliği yapmak zorunda kaldıklarını ifade ederek, şu değerlendirmede bulundu:

“Tomas hoca ile dönem dönem iyi maçlar oynadık ama Malatya deplasmanı sonrası kan değişikliğine gitmek zorunda kaldık. Sumudica’nın geçmişteki başarıları bizi yanılttı. Açıklamaları, yaklaşımları oyuncular ve camia üzerinde olumsuz etki yaptı. Bizim için yanlış bir tercihti. Ayrılık kararı sonrası yapılan değerlendirmeler sonucu Bülent Uygun hocamız ile çalışmaya karar verdik. Yeni hocamız ile çok iyi bir uyum yakaladık. Oyuncular iki maçta 6 puanın yanında yeniden öz güvenlerini kazandı.”

Hasan Kartal: Sumudica nın geçmiş başarıları bizi yanılttı #2

“EN AZ 40 PUANA ULAŞMIŞ OLMALIYDIK”

Kazanılan iki galibiyetin yeterli olmadığını bildiklerinin altını çizen Kartal, “Ligde en az 40 puan barajına ulaşmış olmalıydık. Biz de eksiklerimizin farkındayız. Hocamız ile bu anlamda uyum içinde çalışıyoruz. İyi anlaşıyoruz ve iyi şeyler olacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

Kartal, “Kazanılan iki galibiyet ile her şey bitmedi.” ifadesini kullanarak, “Önümüzde ligin sonu yaklaştıkça zorluk derecesi artacak bir yarış var. Bu zorlu yarışın sonunu güzel getirmek için tüm gayretimiz ile çalışıyoruz.” şeklinde görüş belirtti.

Kaynak: zaferhaberi.com

Bir cevap yazın