Fön Makinesi Fiyatları ve Markaları

En İyi Fön Makinesi Fiyatları ve Tanıtımları

En iyi fön makineleri elbette profesyonel amaçla üretilmiş olan fön makineleridir. Ancak bu profesyonel makineler ve fön makinesi fiyatları konusunda sıradan kullanıcılar çok bilgili değiller.
Bu yazı da size profesyonel olarak saç şekillendirmek ve hızlı saç kurutma için kullanılan en iyi fön makinelerinden bahsedeceğiz.
En iyi fön makinesi hangisidir sorusunu detaylı şekilde açıklayacak ve fön makinesi tavsiyeleri ile sizlere rehber olmaya çalışacağız.

fön makinesi tavsiye

Fön Makinesi Önerisi

Fön makinesi seçerken fikir olacak bilgiler vermeye başlamadan önce zaman açısından kısıtlı olanlar için doğrudan ve pişman olmayacakları profesyonel fön makineleri önerileri yapmak istedik.
Bu verilen  liste memnuniyet oranı en üst sırada olan markalar arasından fiyat fayda dengesi gözetilerek hazırlanmıştır. İyi fön makinesine ulaşmak isteyen, saç şekillendirme işlemi yapan veya hızlı saç kurutmak isteyenler için pişman olmadan alacakları ürünlerdir.

En İyi 3 Fön Makinesi

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Fön Makinesi (299TL)

    Turbobella hem 2700 Watt ile piyasadaki en güçlü fön makinesi olduğu için hem de Türkiye’de imal edilmesiyle fiyat olarak en ekonomik profesyonel fön makinesi olduğu için listemizin ilk sırasında. Ayrıca ionizer özellikli Turbobella satış sonrası destek konusunda da %100 müşteri memnuniyeti sağladığından tercih listesinde ilk sıraya yazılması gereken fön makinesi.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Fön Makinesi (3000 TL)

    Amerika’dan ithal edilen Dyson Supersonic saptan motorlu tasarımı ile geleneksel fön makinesi mimarisinde bir çığır açıyor. Yüksek kaliteli materyalden üretilen bu teknoloji harikası cihazın tek negatif yönü 3 bin lira civarındaki fiyatı.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Fön Makinesi (1000 TL)

    İtalyan fön makineleri kuaför dünyasında ciddi markalardır. Uzun yıllardır profesyonel fön makineleri üreten Parlux de hala bir çok kuaförün tercihi olmaya devam ediyor. Son derece kaliteli ve uzun ömürlü olan bu cihazlar son yıllarda euro kurundaki yükseliş nedeniyle 1000 liranın üzerinde satılıyor.

profesyonel fön makinesi

Profesyonel Fön Makinesi Nasıl Anlaşılır?

Profesyonel fön makineleri her türden malın satıldığı pazar yeri sitelerinde ve teknoloji sitelerinde maalesef bulunmuyor. Bu ürünler sadece kuaför ve güzellik sektörüne özel satış yapan toptancılarda ve bu toptancıların sitelerinde bulunuyor.
Piyasa da profesyonel görünümlü olan ama profesyonel olmayan bir çok marka ve model bulunuyor. Fritöz, ütü üreten elektrikli ev aletleri üreticileri profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel fön makinesi gibi pazarlama stratejisi izleyebiliyorlar.
Aynı zamanda Çin’den ithal bir çok amatör saç kurutma makinesi de profesyonel fön makinesi gibi satılmaya çalışılabiliyor. Eğer profesyonel fön makinesi markaları hakkında bilginiz kısıtlı ise macera aramayıp tavsiyede bulunduğumuz markaları tercih edebilirsiniz.
Peki profesyonel fön makinesi fiyatları ne kadar?

fön makinesi fiyatları

Fön Makinesi Fiyatları 2021

Profesyonel fön makinesi alırken fiyat araştırması yapmak da size bir derece yardımcı olabiliyor. Mesela piyasada fiyat olarak 250 liranın altında profesyonel bir fön makinesi bulmak mümkün değildir. Bu fiyatın altında kalan marka ve modelleri direkt olarak basit saç kurutucular olarak görmek doğru bir tavır olur.
Dyson superonic gibi fiyatı 3 bin liralara kadar gelmiş fön makineleri de mevcut. Ancak her pahalı makine profesyonel olarak iş yapma yetisine sahip diyemeyiz. Bir çok marka profesyonel görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara satarak insanlara kalite sağlamaktan ziyade kandırma yoluna giriyorlar.
Piyasada bu amaçla kullanılan makineler arasında  en güçlü performans 2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak 300 lira civarında yani rakiplerinde olan fiyattan  çok daha uygun fiyata satılmakta. Yani en pahalısı en iyisidir mantığı ya da düşüncesi fön makinesi tercih ederken her zaman geçerli olmuyor.
Ancak en azından ucuz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı bulunmakta.

profesyonel fön makinesi

Fön Makinesi Markaları

Eğer amacınız sadece saç kurutmak ise ve çabuk kuruyan saçlarınız mevcut ise basit saç kurutucu alma yoluna gidilebilir. Basit saç kurutucuları fiyat olarak oldukça avantajlıdır.
Eğer kısa saçlıysanız, saçlarınız kolay kuruyorsa sizin için en ideali ucuz bir saç kurutma makinesi almaktır.
Ancak zor kuruyan saçlar için ve saç şekillendirmek için profesyonel fön makinesi kesinlikle ihtiyaçtır.
Eğer profesyonel fön makinesine ihtiyacınız varsa, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel fön makinesi markalarını tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför fön makinesi

Kuaför Tip Fön Makineleri Kaç Watt Olmalı?

En iyi fön makineleri elbette kuaförlerin kullandığını unutmamak gerekir . Piyasada satılan motor bakımından en güçlü fön makinesi 2700 watt gücündeki Turbobella ion9000’dir.
Bir çok makine üzerinde yazan 3000-4000-5000 gibi büyük rakamlar sayesinde kullanıcıları yanıltma yoluna girme amacıyla yazılmaktadır. Bu ürünler model numaralarını sanki watt gücü gibi göstererek tüketicilerin gözlerini de bu sayede boyamaya çalışırlar.
Kuaför fön makineleri kuaförlerin  toptancılarında satılan aynı zamanda  kuaförlerin kullanımı için üretilmiş profesyonel fön makineleridir.
Amatör saç kurutucular makine belli bir ısı seviyesine ulaştığında motorunu korumak maksadıyla  kendilerini kapatırlar. Kuaför fön makineleri ise saatlerce çalışmak ve fön çekmek için tasarlanmış profesyonel ürünler olmak zorundadırlar
Kuaförlerde fritöz, ütü üreten markaların fön makinelerini bu sebeplerden dolayı asla göremezsiniz. Çünkü kuaförler profesyonel ürünleri tercih ederler. Bu makalede de size muhtemelen daha önce duymadığınız kuaför tipi fön makinesi markalarından da bahsettik.

Fön Makinesi Yorumları

Fön makinesi hakkında yorum yapan pek çok kişi aslında birden çok makine kullanmadığı için sadece kendi kısıtlı deneyimine göre yorum yapmaktadır.
Çevreden edinilen yorumların çok da geçerli olmadığını dikkate almak gerekiyor. Çünkü sadece bir kaç marka kullanmış kullanıcıların yorumları aslında çok doğru olmayabiliyor.
Bu nedenle yazımızda size sektörde önde gelen markalardan da bahsedip model önerilerinde de bulunarak en iyi fön makinesine ulaşabilmeniz için yardımcı olmaya çalıştık.

Bir cevap yazın