En Uygun SEO Ajansı Nasıl Anlaşılır?

İçerik ne hakkında olursa olsun, ister 300 ister 5.000 kelimeden oluşsun, yayıncılar her zaman yazının 5W ve 1H’yi yanıtladığından emin olmalıdır: kim, ne, ne zaman, nerede, neden ve nasıl. Bu gazetecilik taktiği, tersine çevrilmiş piramit yapısıyla birleştirildiğinde en iyi şekilde çalışır. İlk paragrafta kim, ne, ne zaman ve nerede sorularına cevap vermeyi hedefleyin. Backlink Makalenin geri kalan kısmında neden ve nasıl soruları yanıtlanabilir. Neden ve nasıl sorularını yanıtlarken, okuyucuların ilgilerini her zaman aklınızda bulundurun. Web siteniz için içerik oluştururken, ek bilgiler için Google’da arama yapmak için zaman ayırın ve arama sonuçlarının en üstünde bulacağınız soru parçalarını yanıtlıyormuş gibi kendi paragraflarınızı yazın.

Yayıncılar ayrıca, insanların okumaya devam etmesine yardımcı olmak için, örneğin uçurumdan askılar gibi kurgu yazımında kullanılan teknikleri iyi bir şekilde kullanabilir. SEO Fiyatları Bu yazı stili yalnızca bir ölçüde gerilim yaratmakla kalmaz, aynı zamanda okuyucuları makalenin ortaya koyması gereken ek bilgileri okumaya ve bulmaya ikna eder.

  1. İlgi çekici manşetler Başlıklar yazarken, her zaman SEO’da iki büyük sıralama faktörü olan tıklama ve kullanıcı etkileşimi kazanmak için harekete geçmeye teşvik eden değerli ve somut kelimeler kullanmayı hedefleyin. Yayıncılar aşağıdaki ipuçlarından birini veya birkaçını uygulayabilir: merak uyandırmak okuyuculara bir şeyin nasıl yapılacağını göstereceğine söz ver bir araştırmacının problemini ele almak duygulara hitap etmek fayda sağlamak Başlıklar her zaman bir hedef anahtar kelime içermeli ve 50 ila 60 karakter uzunluğunda olmalıdır.
  2. Açılış paragrafı Artan miktarda medya mevcut oldukça, çoğu okuyucunun ortalama dikkat süresi kısalıyor ve kısalıyor. Araştırmalar, ortalama dikkat süresinin şu anda sadece yaklaşık 8 saniye olduğunu ve bu rakamın okuyucu çevrimiçi olduğunda, özellikle de söz konusu web sitesi yavaş yüklenirse ve kaydırılırsa ve yalnızca sıkıcı içeriğe sahipse azalır.

Bu, hedef kitlenizin dikkatini mümkün olan en kısa sürede çekmeniz gerektiği anlamına gelir. Onlara başka bir yerden alabilecekleri genel bilgileri vermek yerine, kendi uzmanlığınızdan yararlanarak yeni bir şey anlattığınızdan emin olun. İlgi çekici içerik oluşturmanın bir başka tekniği, genelleştirilmiş bir kitle yerine özel bir hedef kitleyle konuşmaktır. Yakın bir arkadaş veya hayali bir kişi gibi tek bir okuyucuyu görselleştirmeye çalışın ve onlarla konuşuyormuşsunuz gibi yazın.

  1. Açıklık için basit dil Netlikten yoksun bir içerik parçası okuyucuları uzaklaştırır. Katılımı öldürür ve sayfada harcamak istedikleri zamanı azaltır. Netlik sunmanın en basit yolu, jargon kullanmaktan kaçınmaktır. Jargon kullanmak kaçınılmazsa, bunu bir veya iki cümle ile hızlı bir şekilde açıklamayı hedefleyin, özellikle hedef kitlenizin hem profesyonellerin hem de konuya aşina olan yeni okuyucuların bir karışımı olacağını düşünüyorsanız.

Öte yandan, hedef kitlenizin konuyla ilgili uzman olan okuyucularla sınırlı olduğunu biliyorsanız, söz konusu kitleye netlik sunmanın gerekli olduğunu bilerek, jargon sayfaya özgürce hükmedebilir. 6. Hızı kontrol eden karma paragraflar Araştırmalar, çevrimiçi okuyucuların hem tek cümlelik paragrafları hem de büyük metin bloklarını sevmediğini gösteriyor. Her iki yazı stili de okuyucular için rahatsız edici olabilir, tek cümlelik paragraflar metnin monoton olduğunu hissettirirken, daha uzun paragraflar zahmetli bir metinle uğraşmaları gerektiği izlenimini verir.

Bu sorun için en iyi çözüm hibrit model kullanmaktır. Daha uzun paragrafları daha kısa olanlara bölen içerik oluşturmaya çalışın, bu aynı zamanda okuma hızını da kontrol eder. Tek cümlelik paragrafların kullanılması hızı artırırken, daha uzun bir paragraf yavaşlatır, bu da okuyucuların derinlemesine düşünmesi ve bu bölümü biraz daha yakından analiz etmesi için harika bir tekniktir. Karma paragraflarla, SEO’lar daha uzun sayfa içi süre ve daha fazla etkileşim oluşturabilir ve bu da daha yüksek sıralamalara katkıda bulunabilir.

Bir cevap yazın