Davetiyede Mühür

Nikâh davetiyeleri, düğün, kına gecesi, doğum günü, açılış ya da herhangi bir organizasyon için hazırlanan davetiyeler konukların bilgilenmesi açısından önem arz etmektedir. Bunların yanı sıra davetiyeler, davetin ilgi çekici kılınmasını da sağlamaktadır. Bunun için bireylerin, hazırlamış oldukları organizasyon için en uygun davetiyeyi seçmeleri gerekmektedir.

Günümüzde davetiye açısından oldukça geniş bir piyasa varlığını sürdürmektedir. Bu da farklı modellerin bireylerin önlerine gelmesi sonucunu getirmektedir. Kişiler, model sayısı arttıkça kafa karışıklığı yaşamaktadır. Kafa karışıklığının ortadan kalkması ise ön hazırlıkla sağlanmaktadır. Bireyler davetiyelerdeki isteklerini ya da olmazsa olmazları bilerek seçimlerini anında gerçekleştirebilmektedir. Öncelikle davetiye modellerinde organizasyon içeriği ve mekânı açık bir şekilde belirtilmelidir. Adres bilgilerinin yanış ya da eksik olup olmadığı kontrol edilmelidir. Düğün davetiyelerinde iki tarafın da anne – baba isimlerinin yazdığından da emin olunmalıdır.

Davetiye Model Seçimi

Davetiyelerde model seçimi belki de en çok zaman harcanan aşamadır. Bu aşamada minimum vakit kaybı için organizasyon konseptine göre hareket edilmelidir. Örnek vermek gerekirse klasik müziklerin çalacağı bir düğünde çizgi film karakterlerinin olduğu davetiyeler kullanılmamalıdır. Aynı şekilde kır düğünlerinde de ağır davetiyelerden kaçınılmalıdır. Bunun yanı sıra bireyler kına davetiyelerinde de birkaç hususa dikkat etmelidir. Öncelikle maliyet açsından kına davetiyelerinin küçük olmasına özen gösterilmektedir. Bu sayede davetiyeler, düğün davetiyeleri ile aynı zarf içerisinde gönderilebilmektedir. Ek olarak kına gecesine hâkim olan renk ne ise davetiyeler o renkte seçilmektedir. Gelin adayları bu alanda en çok kırmızı, mor ve pembe renklerini tercih etmektedir. Kına organizasyonlarında davetiyelerde de adres bilgilerinin eksiksiz olarak yazıldığından emin olmak şarttır. Böylece istenen davetiye modelleri yine istenen kalite ve özellik ile elde edilebilmektedir.

Bir cevap yazın